flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Україна підвищила якість судочинства – звіт Doing Business 2019

14 листопада 2018, 16:16

За індексом якості судових процесів Україна демонструє кращі показники, ніж Польща та Бельгія.

За індексом якості судових процесів  українські  суди оцінюються в 11,5 балів з 18, що відповідає високим показникам серед країн-членів Організації економічної співпраці і розвитку (ОЕСР). Про це йдеться у Звіті Світового Банку Doing Business 2019.
Індекс якості системи судочинства визначає час та вартість вирішення комерційного спору у місцевих судах першої інстанції, а також якість судових процесів, яка залежить від запровадження в країні передових методів, що сприяють підвищенню ефективності розгляду справ, зокрема автоматизація судів та альтернативне вирішення спорів. Цей індекс є основним у визначенні рейтингу країни у компоненті «Забезпечення виконання контрактів» звіту Doing Business.  

Як йдеться у звіті, Україна полегшила виконання контрактів, запровадивши спрощений порядок розгляду малозначних позовів та досудового врегулювання спорів за участі судді, що діють у всіх господарських судах країни. Це стало можливим завдяки судовій реформі.

                                                           
Індекс якості судових процесів  України у 11,5 балів трохи відстає від Франції (12), Угорщини (12), Греції (12), Латвії (12,5). За цим індексом Україна демонструє кращі показники, ніж Польща (11), Болгарія (10,5), Китай (Гонконг) (10), Бельгія (8).
В цілому за компонентом «Забезпечення виконання контрактів», що включає Індекс якості системи судочинства у 2018 році Україна посіла 57 місце, піднявшись на 4,63 пункти у порівнянні з минулим роком.

Нагадаємо, в загальному рейтингу Doing Business-2019 Україна посіла 71 місце серед 190 країн, що на п'ять позицій вище, ніж минулого року. За результатами всеукраїнського опитування населення, яке у вересні-жовтні 2018 року провела програма USAID «Нове правосуддя», 70% професійних правників підтримують результати судової реформи в Україні. Довіра населення до судів, згідно опитування, за результатами реформи у 2018 році збільшилася в чотири рази у порівнянні з 2015 роком.

 

За інформацією інформаційного агентства «Главком»