flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Положення про сектор інформаційних технологій та захисту інформації

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ керівника апарату

Північно-західного апеляційного

господарського суду

від 11.02.2022 №9-од/к

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про сектор інформаційних технологій та захисту інформації

Північно-західного апеляційного господарського суду

 

І. Загальні положення

 

  1. Положення про сектор інформаційних технологій та захисту інформації Північно-західного апеляційного господарського суду (далі - Положення) встановлює єдині засади діяльності, завдання, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність працівників сектору.
  2. Сектор інформаційних технологій та захисту інформації (далі – Сектор) є структурним підрозділом апарату Північно-західного апеляційного господарського суду.
  3. Сектор інформаційних технологій та захисту інформації підзвітний та підконтрольний голові суду та керівнику апарату суду.
  4. Положення про сектор затверджується наказом керівника апарату суду.
  5. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Законом України «Про інформацію», Законом України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», Законом України «Про захист персональних даних», Правилами забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2006 №373, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями зборів суддів Північно-західного апеляційного господарського суду, наказами, розпорядженнями Державної судової адміністрації України, голови Північно-західного апеляційного господарського суду та керівника апарату суду, Інструкцією з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, цим Положенням, а також Положенням про службу захисту інформації Північно-західного апеляційного господарського суду.

 

ІІ. Основні функції та завдання

 

  1. Основними функціями та завданнями сектору інформаційних технологій та захисту інформації є:

- забезпечення виконання в автоматизованій системі (далі – АС) послуг конфіденційності, цілісності, доступності інформації, що циркулює в АС;           

- запобігання встановленню та використанню програмного забезпечення, безпосередньо не пов’язаного з роботою суду;

- дотримання вимог політики безпеки інформації, проведення заходів, спрямованих на її реалізацію;

- забезпечення працівникам суду захищеного доступу до мережі Інтернет;

- організація та координація робіт, пов’язаних із захистом інформації в АС, підтримка необхідного рівня захищеності інформації, ресурсів і технологій;

- розроблення нормативних і розпорядчих документів, чинних у межах АС, згідно з якими повинен забезпечуватися захист інформації в АС;

- організація та участь у роботах зі створення і використання КСЗІ на всіх етапах життєвого циклу АС;

- участь в організації професійної підготовки і підвищенні кваліфікації працівників суду з питань захисту інформації;

- формування у персоналу і користувачів розуміння необхідності виконання вимог нормативно-правових актів, нормативних і розпорядчих документів АС, що стосуються сфери захисту інформації;

- проведення профілактичних заходів спрямованих на попередження та виявлення загроз інформаційним ресурсам АС;

- забезпечення та контроль виконання працівниками суду вимог нормативно-правових актів, нормативних і розпорядчих документів із захисту інформації АС.

 

ІІІ. Організація роботи сектору

 

  1. Сектор очолює завідувач сектору, який призначається та звільняється з посади наказом керівника апарату суду в порядку, передбаченому Законом України «Про державну службу» та чинним законодавством про працю України.
  2. На період тимчасової відсутності завідувача сектору (відпустка, відрядження тощо) його обов'язки виконує головний спеціаліст сектору, визначений наказом керівника апарату суду.
  3. Робота сектору ведеться відповідно до затвердженого плану роботи суду та плану роботи сектору.
  4. Функціональні обов'язки працівників сектору визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються керівником апарату суду.

 

ІV. Права та обов'язки працівників сектору

 

  1. Працівники сектору мають право:
  1. Працівники сектору зобов'язані:

 

 

  1. Відповідальність

 

  1. Працівники сектору відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу", Закону України «Про запобігання корупції», несуть відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов'язків і завдань, бездіяльність або недобросовісне використання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.