flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Положення про сектор по взаємодії зі ЗМІ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ керівника апарату

Північно-західного апеляційного

господарського суду

                                                                           від 11.02.2022 №4-од/к

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про сектор по взаємодії зі ЗМІ

 Північно-західного апеляційного господарського суду

 

І. Загальні положення

 

  1. Положення про сектор по взаємодії зі ЗМІ Північно-західного апеляційного господарського суду (далі – Положення) встановлює єдині засади діяльності, завдання, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність працівників сектору по взаємодії зі ЗМІ (далі – Сектор).
  2. Сектор по взаємодії зі ЗМІ (далі – Сектор) є структурним підрозділом апарату Північно-західного апеляційного господарського суду.
  3. Загальний контроль за діяльністю сектору здійснює голова суду та керівник апарату суду.
  4. Положення про сектор затверджується керівником апарату суду.
  5. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією України, кодексами України, Законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу» та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України; актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та регулюють питання організації та здійснення організаційно-технічного забезпечення діяльності судової системи; наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України, Верховного Суду, рішенням органів суддівського самоврядування, наказами та розпорядженнями голови суду, керівника апарату суду, а також цим Положенням.

 

ІІ. Основні функції та завдання сектору

 

  1. Основними функціями та завданнями сектору по взаємодії зі ЗМІ є:

організація зустрічей голови, заступника голови суду  та  суддів-спікерів з представниками громадськості та ЗМІ;

            організація прес-конференцій, брифінгів, інтерв’ю, конференцій, круглих-столів;

            інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме суд  шляхом розміщення на офіційному веб-сайті суду прес-анонсів;

            надавати відповіді на запити на інформацію ЗМІ залежно від її характеру і складності (інформація відкрита чи з обмеженим доступом) в усній формі на усні запити журналістів та в письмовій формі на письмові запити керівництва редакції;

            надавати відповіді на інформаційні запити представників вітчизняних та іноземних ЗМІ щодо діяльності суду, спільно з керівниками інших структурних підрозділів апарату суду в рамках виконання ними своїх посадових обов’язків;

            підвищення в ЗМІ та інших засобах зв’язку інформативності про суд;

            інформування громадськості про прийняті судом рішення, що мають    суспільний інтерес;

            постійний моніторинг ЗМІ щодо висвітлення діяльності суду, підготовка пропозицій в разі необхідності реагування на повідомлення, які мають неправдиву інформацію, відповідно до чинного законодавства.

 

 ІІІ. Організація роботи сектору

 

  1. Сектор очолює завідувач сектору, який призначається та звільняється з посади наказом керівника апарату суду в порядку, передбаченому чинним законодавством.
  2. Завідувач сектору здійснює безпосереднє керівництво працівниками сектору.
  3. Завідувач сектору контролює виконання працівниками сектору покладених на них актами законодавства, посадовими інструкціями та цим Положенням функцій, а також дотримання ними правил внутрішнього трудового розпорядку суду.
  4. За відсутності завідувача сектору його обов’язки виконує працівник сектору (або інший працівник апарату суду), визначений наказом керівника апарату суду.
  5. Робота сектору ведеться відповідно до затверджених планів роботи суду та сектору.
    1. Функціональні обов’язки працівників сектору визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються керівником апарату суду.

 

ІV. Права та обов'язки працівників сектору

 

  1. Працівники сектору відповідно до покладених на них завдань і повноважень мають право:
    • вносити пропозиції керівнику апарату суду та органу суддівського самоврядування з питань аналітичного забезпечення суду.
    • брати участь у розробці політики та стратегії діяльності суду за відповідними напрямками роботи сектору;
    • отримувати від працівників суду інформацію необхідну для виконання завдань та функцій покладених на сектор;
    • одержувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування необхідні матеріали, інформацію, документи для виконання завдань покладених на сектор.
    • отримувати від судів, які входять до Північно-західного апеляційного господарського округу (Господарський суд Вінницької області, Господарський суд Волинської області, Господарський суд Житомирської області, Господарський суд Рівненської області, Господарський суд Хмельницької області), структурних підрозділів Північно-західного апеляційного господарського суду необхідні матеріали та інформацію для виконання завдань та функцій, передбачених даним Положенням.
    • залучати прес-служби судів Північно-західного апеляційного господарського округу, керівників структурних підрозділів суду, спеціалістів до підготовки документів та заходів для виконання завдань та функцій, передбачених даним Положенням.
    • вносити керівництву суду пропозиції з питань удосконалення роботи суду, відповідно до компетенції сектору.
    • скликати та брати участь у нарадах, семінарах та інших заходах з питань, що належать до компетенції сектору.
    • брати участь у плануванні роботи суду в межах компетенції сектору.
  2. Працівники сектору зобов'язані:

 

  1. V. Відповідальність працівників сектору

 

  1. Працівники сектору відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України "Про державну службу", Закону України «Про запобігання корупції», несуть відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов'язків і завдань, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.