flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку Північно-західного апеляційного господарського суду

ЗАТВЕРДЖЕНО                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням зборів суддів                                                    загальними зборами апарату

Північно-західного апеляційного                                  Північно-західного апеляційного

господарського суду                                                         господарського суду

№5 від 13.12.2021                                                               №1 від 14.12.2021

 

 

 

ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ

 

І.

Загальні положення

 

ІІ.

Порядок прийняття і звільнення працівників

 

ІІІ.

Основні обов’язки і права працівників суду

 

ІV.

Основні обов'язки керівництва суду

 

V

Загальні правила поведінки працівника суду

 

VI

Робочий час і час відпочинку

 

VII.

Порядок застосування заохочень за успіхи в роботі та стягнень за порушення трудової дисципліни

 

VIII.

Порядок повідомлення суддями, державними службовцями та іншими працівниками апарату суду про свою відсутність

 

ІХ.

Порядок доведення до відома суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду внутрішніх розпорядчих документів  (правил, положень, інструкцій, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань тощо)

 

Х.

Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки

 

ХІ.

Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна суддями, державними службовцями та іншими працівниками апарату суду

 

ХІІ.

Прикінцеві положення

 

 

 

 

 

ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ

 

Правила внутрішнього трудового розпорядку Північно-західного апеляційного господарського суду розроблено відповідно до Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про відпустки», Кодексу суддівської етики, Правил поведінки працівника суду, затверджених рішенням Ради суддів України №33 від 06.02.2009 року, Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби №50 від 03.03.2016 року та інших нормативно-правових актів.

 

І. Загальні положення

 

1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку Північно-західного апеляційного господарського суду (далі — Правила) визначають загальні положення щодо організації внутрішнього трудового розпорядку суддів, державних службовців та інших працівників апарату Північно-західного апеляційного господарського суду, їх режим роботи, умови перебування в суді та забезпечення раціонального використання робочого часу.

1.2. Трудова дисципліна в Північно-західному апеляційному господарському суді ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання суддями, державними службовцями та іншими працівниками апарату суду своїх обов’язків, створення належних умов для їх ефективної роботи, матеріально-технічного забезпечення та заохочення за результатами роботи.

1.3. Питання, які пов’язані із застосуванням цих Правил, вирішуються керівництвом Північно-західного  апеляційного господарського суду в межах наданих йому прав. Трудовий колектив Північно-західного апеляційного господарського суду в межах своїх повноважень також бере участь у їх розгляді.

1.4. Правила доводяться до відома всіх суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду під підпис.

 

ІІ. Порядок прийняття і звільнення працівників

 

2.1. Порядок зарахування та відрахування зі штату суду суддів.

2.1.1. Порядок зарахування суддів до штату суду та відрахування їх зі штату здійснюються відповідно до Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та чинного трудового законодавства на підставі наказу, що видається головою суду на підставі акта компетентного органу про призначення судді на посаду, переведення судді, звільнення судді з посади, а також у зв'язку з припиненням повноважень судді.

  1. 2. Порядок призначення та звільнення працівників апарату суду.

2.2.1. Працівники реалізують своє право на працю шляхом укладання трудового договору в установленому законом порядку.

2.2.2. Призначення на посади працівників апарату суду та їх звільнення здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та чинного трудового законодавства.

2.2.3. Призначення на посади керівника апарату суду та його заступників, їх звільнення здійснюється відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» головою Державної судової адміністрації України за поданням голови суду.

2.2.4. Прийняття на посади та звільнення з посад працівників патронатної служби здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України № 21 від 18.05.2018, трудового законодавства.

2.2.5. Прийняття на посади та звільнення з посад працівників, які виконують функції з обслуговування та робітників здійснюється відповідно до вимог трудового законодавства.

2.2.6. Вступ на державну службу здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу» шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу.

Особа, яка вступає на посаду державної служби вперше, набуває статусу державного службовця з дня публічного складення нею Присяги державного службовця, а особа, яка призначається на посаду державної служби повторно, - з дня призначення на посаду.

 Підписаний текст Присяги державного службовця є складовою особової справи державного службовця.

У разі відмови особи від складення Присяги державного службовця вона вважається такою, що відмовилася від зайняття посади державної служби, і акт про її призначення на посаду скасовується керівником апарату суду.

2.2.7. Під час укладення трудового договору працівники апарату суду зобов'язані подати:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством;

- диплом або інший документ про освіту   (спеціальність, кваліфікацію);   

- картку фізичної особи-платника податків та його копію;

- військово-обліковий документ та його копію.

2.2.8. Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців зобов'язані  подати документи, визначені Законом України «Про державну службу».

Особи, які претендують на зайняття посад патронатної служби зобов'язані  подати документи, визначені Положенням про помічника судді.

2.2.9. Під час укладання  трудового договору забороняється вимагати від осіб, відомості та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.

2.2.10. Призначення на посади державних службовців та прийняття на роботу інших працівників апарату суду оформлюється наказом, який видає керівник апарату суду. У наказі зазначається найменування посади згідно із штатним розписом та умови оплати праці. Наказ доводиться до відома працівника під розписку.

2.2.11. Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи.

2.2.12. Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншої установи, організації, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

2.2.13. При укладенні трудового договору з працівником апарату суду може встановлюватись випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яку йому доручається виконати. Умова про випробування зазначається в наказі про прийняття на роботу.

Випробування встановлюється згідно із законодавством на строк:

- для державних службовців – від одного до шести місяців;

- для працівників патронатної служби – до трьох місяців;

- для робітників – до одного місяця;  

- для працівників, які виконують функції з обслуговування – до трьох місяців.

При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов’язковим.

Якщо після закінчення строку випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, який витримав випробування, і трудовий договір з ним може бути розірвано лише на загальних підставах.

2.2.14. Під час прийняття працівника на роботу або в разі переведення його у встановленому порядку на іншу роботу відповідальна особа зобов’язана:

 -  ознайомити працівника з його посадовою інструкцією  під розписку та надати йому копію вказаної інструкції;

-  роз’яснити працівникові його права і обов’язки, істотні умови праці та умови оплати праці;

- ознайомити його з цими Правилами, з Правилами поведінки працівника суду (для працівників апарату суду), з обмеженнями, які передбачені для державних службовців відповідно законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства, із загальними правилами поведінки державного службовця (для державних службовців);  

- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

- проінструктувати працівника щодо техніки безпеки, пожежної охорони та інших правил з охорони праці.

2.2.15. Переведення працівників апарату суду на іншу посаду здійснюється згідно із законодавством.

2.2.16. Облік трудової діяльності працівників суду здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

На вимогу працівника апарату суду, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється в обов'язковому порядку не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу.

На вимогу працівника апарату суду до трудової книжки, що зберігається у працівника, вносяться записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України

Трудові книжки працівників зберігаються, як документи суворої звітності, а відповідальність за організацію ведення обліку і їх видачу покладається на службу управління персоналом.

2.2.17. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.

2.2.18. Працівники апарату суду мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівника апарату суду письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу через причини, передбачені частиною першою статті 38 Кодексу законів про працю України, керівник апарату суду повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

За домовленістю між працівником апарату суду і керівником апарату суду трудовий договір може бути розірваний і до закінчення строку попередження про звільнення.

Державна служба припиняється згідно з положеннями Закону України «Про державну службу».

2.2.19. Припинення трудового договору працівників апарату суду оформляються наказом керівника апарату суду.

2.2.20. Керівник структурного підрозділу при звільненні працівника повинен забезпечити передачу цим працівником всіх службових документів та іншій особі.

2.2.21. У день звільнення суд зобов'язаний видати працівнику суду копію наказу про звільнення, його трудову книжку із занесенням до неї запису про звільнення та провести з ним повний розрахунок. На вимогу працівника суду вносяться належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

Записи про причини звільнення у трудову книжку повинні заноситись відповідно до наказу та точно відповідати формулюванню чинного законодавства і з обов’язковим посиланням на відповідну норму закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

         

ІІІ. Основні обов’язки і права працівників суду

 

3.1. Основні права та обов’язки судді.

3.1.1. Права та обов’язки судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом суддівської етики та іншими законами.

3.2. Права та обов’язки працівників апарату суду.

3.2.1. Працівники апарату суду мають право:

-  користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України;

-  брати участь у розгляді питань і прийнятті відповідних рішень у межах своїх повноважень;

-  на повагу до особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівництва суду, співробітників та громадян;

-    на чітке визначення посадових обов’язків;

-    на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей;

- на належні для роботи умови праці та їх матеріально-технічне забезпечення;

- на оплату праці залежно від займаної посади;

- на відпустки, соціальне та пенсійне забезпечення відповідно до закону;

- на професійне навчання, зокрема за державні кошти;

- на отримання від державних органів, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування необхідної інформації з питань, що належать до його повноважень;

- на проведення службового розслідування за його вимогою з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри.

3.2.2.           Працівники апарату суду зобов’язані:

- дотримуватись Конституції України та інших актів законодавства України,  положень, а також посадових інструкцій і цих Правил;

-  не допускати порушень прав і свобод людини і громадянина;

- сумлінно та на належному організаційному рівні виконувати свої службові обов’язки, відповідно до посадових інструкцій, наказів, розпоряджень та доручень керівництва суду;

- зберігати державну таємницю, інформацію про громадян, що стала їм відома під час виконання обов'язків, а також іншу інформацію, яка згідно із законодавством не підлягає розголошенню;

- діяти в межах своїх повноважень;

- у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству, працівник суду зобов’язаний невідкладно в письмовій формі доповісти про це посадовій особі, яка дала доручення, а у разі наполягання на його виконанні – повідомити вищу за посадою особу;

- шанобливо ставитись до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави;

- постійно поліпшувати стан відповідності своїх умінь, знань і навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рівень як за освітньо-професійними програмами, так і шляхом самоосвіти;

- дотримуватись ділового стилю у зовнішньому вигляді.

 

ІV. Основні обов'язки керівництва суду

 

4.1. Голова суду відповідно до ст. 29 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»:

4.1.1. Представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

4.1.2. Визначає адміністративні повноваження заступника голови суду;

4.1.3. Контролює ефективність діяльності апарату суду, погоджує призначення на посади керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду, вносить подання про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;

4.1.4. Видає на підставі акта про призначення судді на посаду, переведення судді, звільнення судді з посади, а також у зв’язку з припиненням повноважень судді відповідний наказ;

4.1.5. Повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-портал судової влади про вакантні посади суддів в апеляційному суді у триденний строк з дня їх утворення;

4.1.6. Забезпечує виконання рішень зборів суддів Північно-західного апеляційного господарського суду;

4.1.7. Організовує ведення та аналіз судової статистики, організовує вивчення та узагальнення судової практики, інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

4.1.8. Сприяє виконанню вимог щодо підтримання кваліфікації суддів Північно-західного апеляційного господарського суду та підвищення їхнього професійного рівня;

4.1.9. Здійснює інші повноваження, визначені законом.

Голова суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.

4.2. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади.

4.3. Керівник апарату суду зобов’язаний:

4.3.1. Створювати умови для виконання державними службовцями своїх посадових обов’язків і підвищення ними професійної компетентності та вимагати належного виконання посадових обов’язків;

4.3.2. Виховувати у державних службовців та інших працівників апарату суду сумлінне ставлення до служби, бережливе ставлення до державного майна, підтримувати їхню ініціативу, а також вживати заходів для додержання ними правил етичної поведінки;

4.3.3. Організовувати проведення з державними службовцями профілактичних заходів щодо запобігання вчиненню ними дисциплінарних проступків, виявляти та своєчасно припиняти їх вчинення;

4.3.4. Організовувати планування роботи з персоналом державного органу, у тому числі організовує проведення конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби категорій "Б" і "В", забезпечити прозорість і об’єктивність таких конкурсів відповідно до вимог Закону України «Про державну службу»;

4.3.5. Забезпечувати підвищення кваліфікації державних службовців апарату суду;

4.3.6. Виконувати функції роботодавця стосовно працівників апарату суду, які не є державними службовцями;

4.3.7. Здійснювати контроль за дотриманням виконавської та службової дисципліни в суді;

4.3.7. Розглядати скарги на дії або бездіяльність державних службовців, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В";

4.3.8. Приймати у межах наданих повноважень рішення про заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В";

4.3.9. Створювати належні для роботи умови та їх матеріально-технічне забезпечення;

4.3.10. Забезпечити здорові та безпечні умови праці;

4.3.11. Контролювати виконання працівниками вимог законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, Правил поведінки працівника суду (для працівників апарату), загальних правил поведінки державного службовця (для державних службовців), застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;

4.3.12. Здійснювати інші повноваження відповідно до законодавства України.

 

  1. V. Загальні правила поведінки працівника суду

 

5.1. Судді, державні службовці та інші працівники апарату суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки, принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.

Судді повинні бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки, визначених Кодексом суддівської етики.

Державні службовці та інші працівники апарату суду у своїй поведінці під час та поза виконання своїх службових обов’язків керуються також Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України №33 від 06.02.2009 року.  

5.2. Під час виконання своїх посадових обов’язків судді, державні службовці та інші працівники апарату суду повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

 

  1. VI. Робочий час і час відпочинку

 

6.1. Тривалість робочого часу суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду становить 40 годин на тиждень.

6.2. У Північно-західному апеляційному господарському суді встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях:

понеділок, вівторок, середа, четвер - по 8 годин 15 хвилин,

п’ятниця - 7 годин;

вихідні дні - субота і неділя.

6.3. Початок та кінець робочого часу, перерва, що надається для відпочинку і харчування, встановлюються наказом голови суду з урахуванням режиму роботи суду. Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 45 хвилин. Перерва не включається в робочий час, судді, державні службовці та інші працівники апарату суду можуть використовувати її на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

6.4. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

6.5. Облік робочого часу суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду здійснюється у відповідному журналі обліку робочого часу та в електронному табелі робочого часу (далі – система обліку робочого часу). Облік робочого часу суддів здійснюється також в електронному табелі КП «Діловодство спеціалізованого суду».

Для забезпечення контролю своєчасного прибуття на роботу та залишення робочого місця в кінці робочого дня державними службовцями та іншими працівниками апарату суду відповідальною особою служби управління персоналом суду ведеться  журнал обліку робочого часу.

6.6. Вихід державного службовця та іншого працівника апарату суду за межі суду у робочий час відбувається з відома його безпосереднього керівника та керівника апарату суду.

6.7. Черговість надання відпустки судді, державному службовцю чи іншому працівнику апарату суду визначається графіком відпусток, який затверджується керівництвом суду. Графік відпусток складається на кожен календарний рік не пізніше 5 січня поточного року і доводиться до відома всіх працівників суду. Зміна графіка допускається лише за згодою керівництва суду.

 

VII. Порядок застосування заохочень

за успіхи в роботі та стягнень за порушення трудової дисципліни

 

7.1. За зразкове виконання трудових обов'язків та інші досягнення в роботі до працівників апарату суду можуть застосовуватись наступні заохочення:

- нагородження відзнакою;

- внесення в установленому порядку подання про нагородження відзнаками Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, відзнаками інших державних та громадських органів, а також державними нагородами України;

Застосування заохочень керівництвом суду здійснюється у відповідності з Положенням про відзнаки Північно-західного апеляційного господарського суду та згідно з діючим законодавством.

Застосування заходів заохочення до помічника судді здійснюється керівником апарату Північно-західного апеляційного господарського суду за погодженням із суддею.

7.2. За порушення трудової дисципліни, цих Правил внутрішнього трудового розпорядку до працівника апарату суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

- догана;

- звільнення з роботи.

Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно по п.п. 3, 4, 7, 8 ст. 40 Кодексу законів про працю України.

За порушення правил внутрішнього трудового розпорядку керівником апарату суду до помічника судді може бути застосоване дисциплінарне стягнення. За неналежне виконання посадових обов’язків дисциплінарне стягнення застосовується за погодженням чи поданням судді.

7.3. Порядок застосування дисциплінарних стягнень до помічника судді регулюється Кодексом законів про працю України.

7.4.  До державних службовців за вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов’язків та інших вимог, встановлених Законом України «Про державну службу» та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення:

- зауваження;

- догана;

- попередження про неповну службову відповідність;

- звільнення з посади державної служби.

7.5. Дисциплінарні стягнення до працівників апарату суду застосовуються керівником апарату суду та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.

7.6. До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату суду або уповноважений ним працівник повинен отримати від порушника трудової дисципліни письмове пояснення. У разі відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт. Відмова працівника апарату суду дати таке пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення.

  7.7. Дисциплінарні стягнення застосовуються за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

  Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

За кожне порушення трудової дисципліни до працівника апарату суду може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення.

Якщо протягом року після накладення дисциплінарного стягнення до працівника не буде застосоване нове дисциплінарне стягнення, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

Якщо працівник апарату суду не вчинив нового порушення і виявив себе сумлінним працівником, дисциплінарне стягнення стосовно нього може бути знято до закінчення року, протягом якого воно було накладено, за ініціативною керівника апарату суду чи ініціативою безпосереднього керівника такого працівника.

7.8. За невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, визначених Законом України «Про державну службу» та іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягується до дисциплінарної відповідальності у відповідності та порядку, встановленому Законом України «Про державну службу».

7.9. Заходи дисциплінарного впливу щодо суддів застосовуються згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

 

VIII. Порядок повідомлення суддями, державними службовцями 

та іншими працівниками апарату суду

про свою відсутність

 

8.1. Державний службовець та інший працівник апарату суду завчасно повідомляють свого безпосереднього керівника та службу управління персоналом суду про свою відсутність на роботі у письмовій формі, або засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

8.2.  З метою забезпечення актуальності електронного табеля обліку робочого часу в комп’ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду» судді не пізніше 10.00 год. повідомляють голову суду (особу, яка виконує його обов’язки) та службу управління персоналом суду про свою відсутність на роботі у письмовій формі, або засобами електронного чи телефонного зв’язку, або іншим доступним способом.

Начальник відділу служби управління персоналом (особа, яка виконує його обов’язки) здійснює редагування електронного табеля обліку робочого часу в комп’ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду» о 10:00 год. та о 17:00 год.

8.3. У разі тимчасової непрацездатності працівник апарату суду зобов’язаний завчасно повідомити свого безпосереднього керівника та службу управління персоналом суду про звернення до лікаря.

З моменту отримання від лікаря інформації про наявність сформованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність, працівник апарату суду зобов’язаний повідомити про це службу управління персоналом засобами електронного чи телефонного зв’язку.

8.4. У разі недотримання державним службовцем чи іншим працівником апарату суду вимог пункту 8.1 цього розділу складається акт про відсутність на робочому місці.

8.5. У разі ненадання доказів поважності причини своєї відсутності на роботі державний службовець чи інший працівник апарату суду повинен подати письмові пояснення щодо причин своєї відсутності.

 

ІХ. Порядок доведення до відома суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду внутрішніх розпорядчих документів  (правил, положень, інструкцій, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань тощо)

 

9.1. Внутрішні розпорядчі документи доводяться до відома суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

Підтвердженням може слугувати підпис на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний кваліфікований електронний підпис, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.

 

Х. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці

та пожежної безпеки

 

10.1. Голова суду зобов’язаний забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів пожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.
Інструктування з охорони праці та пожежної безпеки має здійснювати особа, на яку головою суду покладені відповідні функції в суді.

10.2. Судді, державні службовці та інші працівники апарату суду повинні дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, пожежної безпеки.

10.3. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються суддями, державними службовцями та іншими працівниками апарату суду, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

 

ХІ. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна суддями, державними службовцями та

іншими працівниками апарату суду

 

11.1. Суддя, державний службовець та інший працівник апарату суду зобов’язані до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій комісії.

11.2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою комісією у повному складі та суддею, державним службовцем або іншим працівником апарату суду, які звільняються або переводяться на іншу посаду. Один примірник акта видається судді, державному службовцю або іншому працівнику апарату суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до його особової справи.

 

ХІІ. Прикінцеві положення

 

12.1. Недотримання вимог Правил є підставою для притягнення судді, державного службовця та іншого працівника апарату суду до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.

12.2. Питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішуються головою суду або керівником апарату суду.