flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Українська Державність – тисячолітня історія непереможного народу

28 липня 2022, 09:57

28 липня, коли вшановується пам’ять видатного державотворця князя Київського Володимира Великого, українці відзначають велике християнське свято - День хрещення України-Руси. Саме за правління Володимира Києво–Руська держава отримала фундамент автентичності із європейським напрямком розвитку. Символічно, що у день хрещення нашої землі, нащадки русичів - сучасні українці відзначають державне свято – День Української Державності.

Споконвіків прагнення до свободи, незалежності та самостійності були основними визначальними рисами українців. Ще гостріше це вдалось відчути - в  день збройного вторгнення росії на територію нашої держави.

Тому, ще однією багатознаменною віхою в історії становлення української нації став Указ Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 про щорічне відзначення 28 липня Дня Української Державності.

Президент Володимир Зеленський оголосив про заснування цього свята минулоріч, саме  в 30-ту річницю Незалежності України. 25 серпня законопроєкт щодо відзначення Дня Української Державності було внесено до парламенту, а вже після повномасштабного нападу росії на Україну, 31 травня цю ідею підтримала Верховна Рада.

 

Що таке  День Української Державності?

Над знищенням української національності та привласненням її культури російські пропагандисти працюють не перше сторіччя. Фейкові тези, що «росія єдина наступниця Київської Русі», а «українці – це руські» насаджують усьому світу, прагнучи, тим самим, забрати нашу пам'ять та присвоїти собі нашу історію.

День Української Державності має на меті затвердити спадкоємність понад тисячолітньої історії українського державотворення та протидіяти російській маніпуляції фактами та фальсифікації історії. 

 

Чому ми святкуємо цей день саме 28 липня? 

Методом збройного вторгнення в Україну і веденням агресивної інформаційно - пропагандистської політики загарбницька росія прагне не лише «приватизувати» історичне минуле нашої держави, а й переслідує ще одну ціль – привласнити українські землі, які вважає своєю історичною власністю.

Однак, історія розвитку української державності фіксована у безлічі історичних пам'яток, що стали об'єктами дослідження як українських так і закордонних науковців. Тому знаємо достеменно, що державотворчі традиції Київської Русі продовжили, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Перші історичні згадки про українське державотворення  стосуються заснування столиці Давньоруської держави - міста Києва та подіями, пов'язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство і ця подія долучила Древню Русь до загальноєвропейського культурно-релігійного простору, що в подальшому сприяло розвитку освіти, культури та писемності.

Тому, саме на день вшанування рівноапостольного князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі - України - 28 липня - встановлено День Української Державності. 

Українці цьогоріч вперше відзначатимуть це державне свято. Ми нація, яку не зламати, бо за сотні років існування, відбиваючи ворожі напади, потерпаючи від війн і агресії тих, хто вже 155 днів так сильно набивається до нас у брати, що не перестає вбивати дітей і нищити людські домівки, нам вдалося зберегти свою вікову ідентичність і продовжувати бути неподільною державою і непереможною нацією.

 

Колектив Північно-західного апеляційного господарського суду щиро вітає українців із цим визначним святом!

Бажаємо кожному громадянину нашої держави богатирського здоров'я, козацького фарту, стрілецького гарту та повстанського завзяття. Адже саме українці - справжні історичні нащадки воїнів - русичів, козаків, січових стрільців та  вояків УПА.

Спокою в домівках і мирного неба над головами! Впевнені, що перемога за нами!

Ми – українці! І ми цим пишаємось!