flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

День відкритих дверей у Північно-західному апеляційному господарському суді

05 грудня 2022, 15:59

Чи складно бути суддею? Які кумедні ситуації при здійсненні судочинства були у практиці? Чи зважає суддя на людську сторону учасника справи  при ухваленні рішення?  З якого віку настає відповідальність за злочини?

Такі й інші цікаві питання ставили сьогодні учні Обласного наукового ліцею в м. Рівне під час проведення Дня відкритих дверей у Північно-західному апеляційному господарському суді. Учнів супроводжували їх наставники – методист суспільних дисциплін Олександр Бондарець та соціальний педагог Наталія Аксютова.

Вітальним словом учнів зустріла керівник апарату суду Наталія Турович. Вона презентувала яскравий ознайомчий фільм про колектив суду, структурні підрозділи та їх роботу. Неабияку цікавість викликали суддівські мантії у трьох різних варіаціях. І ще більше захоплення було в очах учнів, коли вони їх приміряли, спробувавши себе у ролі судді.

Голова суду Олег Мельник розповів про юрисдикцію судів в Україні, поняття «інстанційності» та  детально ознайомив з категоріями спорів, які розглядають господарські суди

Звертаючись до молоді, він зауважив, що професія юриста є однією із найскладніших, але у той же час різносторонньою, престижною та затребуваною в суспільстві.

«Головне бути фахівцем, мати гарні знання та уміти їх застосовувати. Наразі місія учнівської молоді – отримати ці знання, якомога більше, глибше, якісніше. Під час роботи легше не буде, це точно, проте буде надійне підґрунтя і опора для виконання цієї роботи»,– наголосив голова суду.

Заступник голови суду Олег Тимошенко навів цікаві приклади розгляду спорів із власної суддівської практики. Побажав учням досягати задуманих вершин, бути відповідальними та наполегливими, адже вони є поколінням, що має перейняти естафету від нинішніх досвідчених юристів.

У подальшому була проведена екскурсія по суду для учасників заходу, які оглянули зали засідань, побачили в роботі систему відеоконференції, пройшлися приміщенням, де панує клопітка робота тих, хто забезпечує судовий процес, хто так чи інакше дотичний до судочинства. 

Тривалість розгляду справ, їх проблематика, труднощі суддівської роботи та роботи у суді загалом, перспективи працевлаштування, ці та інші запитання від юних відвідувачів викликали живу дискусію та масу емоцій.

Пишаємося, що у нас підростає така правосвідома молодь, яка будуватиме Україну сильною, непохитною і незламною.