Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ігор Розкладай, розповів, що законопроєкт «Про медіа» розроблявся більше трьох років, участь у розробці брали юристи, експерти з громадського сектору, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та індустрії. Його вивчали і міжнародні експерти. Закон України «Про медіа» був прийнятий наприкінці 2022 року, підписаний президентом та офіційно опублікований. Набирає чинності 31 березня 2023 року. Разом з тим, з набранням цього Закону чинності втрачають чинність ряд законів, а саме Закони України: "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" , "Про телебачення і радіомовлення" , "Про інформаційні агентства" , "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" , "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" , "Про захист суспільної моралі" .
Анна Літвіщенко наголосила, що слід відійти від терміну «засоби масової інформації» і послуговуватися новим — «медіа». Повідомила, що Закон не передбачає особливих змін й обмежень, які стосуються співпраці з медіа органів державної влади, у тому числі й судової.
Віта Володовська відповіла на запитання слухачів семінару, представників медіа. Зокрема, щодо умов реєстрації суб’єктів у сфері друкованих медіа, відповідно до вимог Закону. Наголосила, що видання та розповсюдження друкованих медіа без реєстрації, встановленої цим Законом, забороняється. Також зупинилася на питаннях обмеження, пов’язаних з агресією росії проти України, поширення інформації, що містить пропаганду російського тоталітарного режиму, збройної агресії російської федерації як держави-терориста проти України, а також символіку воєнного вторгнення російського тоталітарного режиму. Неприпустима для поширення й інформація, що висвітлює збройну агресію росії проти України як внутрішній конфлікт, громадянський конфлікт чи громадянську війну.
Цікавим питанням, що поставили учасники заходу, було, чи є блогери суб’єктами у сфері медіа. На нього спікер відповіла – ні, окрім випадків, коли така особа добровільно зареєструвалася як суб’єкт у сфері онлайн-медіа в порядку, передбаченому цим Законом.
Прес-служба суду