«Для юристів дуже просто вирішувати проблему конфлікту, адже усе, що структуроване, може бути вирішено. Тут немає місця емоціям, творчості, усе, як у математиці, розкладається і з усім можна працювати.»,– таку тезу висловила спікер вебінару на тему: «Переговори як вирішення конфлікту», організованому Прес-центром судової влади України, Анна Маляр.
Судді-спікери Північно-західного апеляційного господарського суду Інна Розізнана, Василь Грязнов, а також завідувач сектору по взаємодії зі ЗМІ Ольга Вишневська та головний спеціаліст цього сектору Світлана Шевчук взяли участь у вебінарі.
Анна Маляр – кандидат юридичних наук, юрист-кримінолог, викладач Національної школи суддів України, автор численних наукових та публіцистичних статей і коментарів у ЗМІ щодо юридичної оцінки політичних подій в Україні, експерт телевізійних проектів та програм. Тема її наукових інтересів – злочинність у сфері політики.
Пані Анна ділилася з учасниками семінару знаннями та навичками, отриманими під час проходження навчального курсу «Переговори як вирішення конфлікту», проведеного спеціалістами Нідерландського інституту міжнародних відносин Clingendael у грудні 2018 року у місті Стамбулі, Турція.
Лектор детально зупинилася на суті конфлікту, як явища. Зокрема конфліктів, які мають місце і у судових засіданнях, куди люди з конфліктами і приходять.
Конфлікти є скрізь. Це суперечність поглядів, суперечність цілей, суперечність інтересів. Спікер вебінару розповіла, коли конфлікти бувають руйнівні, коли вони є позитивними, реалістичними і нереалістичними. Розкрила етапи конфлікту, можливі шляхи вирішення та тактику виходу з них.
«Комунікація в конфлікті полягає в тому, що кожній із сторін доведеться поступитися. І якщо ви хочете, щоб вам поступилися – робіть перший крок…»,– зазначила Анна Маляр.
Вебінар проходив у форматі трансляції на каналі YouTub, учасники мали змогу бачити презентацію лектора на своїх екранах та ставити запитання у чаті.
Наприкінці вебінару керівник Прес-центру судової влади України Оксана Лисенко підвела підсумок проведеного вебінару та подякувала пані Анні за цікаву та ґрунтовну бесіду, адже тема є для судової влади актуальною.