flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Он-лайн трансляція судового процесу є однією із форм забезпечення права суспільства на відкриті судові слухання

23 серпня 2019, 09:10

В умовах існуючої кризи довіри суспільства до органів державної влади,  судова влада робить кроки до відкритості судових процесів задля підвищення цієї довіри. Таким кроком, зокрема є он-лай трансляції судових засідань, щоб люди мали можливість бачити, як працює судова система.

Он-лайн трансляції є викликом суспільства на ситуації, на які судова влада і Державна судова адміністрація України реагувала. Вони є одним із засобів висвітлення справ, які викликають суспільний інтерес. Позитивним моментом у цьому є також зменшення тиску і напруженість суспільства, коли вони самі можуть спостерігати судовий процес. І суд, у свою чергу, також має можливість реагувати на запити громадськості, освітлюючи події, які цікавить суспільство.

 

 

Про це та інше спілкувалися під час вебінару, проведеному 22 серпня 2019 року ГО "Вектор прав людини", в якому взяла участь головний спеціаліст сектору по взаємодії зі ЗМІ Світлана Шевчук.

Під час вебінару Валерія Рибак, деректор  ГО "Вектор прав людини", координатор проекту «Суд людською мовою», повідомила, що трансляції судових процесів ініціюються судами, оскільки є запит на відкритість суду для громадськості, коли розглядаються справи, пов'язані із виборчим процесом, гучні кримінальні справи, інші справи, що викликають інтерес суспільства: "Це тримає в тонусі і сторін і суд". Ознайомила учасників з необхідним технічним забезпеченням для проведення трансляцій.

Лекторами вебінару також були Ольга Шкіль, головний спеціаліст відділу по забезпеченню роботи керівника апарату Шостого апеляційного адміністративного суду та Олександр Франчук заступник начальника відділу адміністрування та технічної підтримки дата-центрів Державного підприємства "Інформаційні судові системи". Модератор – Назарій Боярський, член Правління ГО «Вектор прав людини».

 

Зокрема, Олександр Франчук повідомив, що он-лайн трансляції переглядають не лише в Україні, а й США, Німеччині, Білорусі та Росії, це говорить про інтерес до перебігу судових справ. Щодо аудиторії, то основний вік глядачів 18-45 років (це 54%) – це активна частина населення, яка слідкує за перебігом судових процесів.  Більше 1800 відео на каналі YouTube, усього за 1 рік переглянуто 171 тисячу відео з судових засідань, що свідчить про зростання популярності, а отже такі трансляції необхідні суспільству.

 

 

Для інформації:  Усі зали судових засідань Північно-західного апеляційного господарського суду повністю облаштовані для проведення он-лайн трансляції судових процесів. Також на офіційному веб-сайті суду розміщена необхідна інформація про умови проведення он-лайн трансляції судового засідання на веб-порталі "Судова влада України". https://nwag.court.gov.ua/sud4874/gromadyanam/on-line_2019/

 

Прес-служба суду