Комунікація суду зі ЗМІ та громадськістю є важливим інструментом для забезпечення відкритості та доступності суду. Адже довіра до судової гілки влади починається з вільного доступу на отримання інформації про його діяльність.
Північно-західний апеляційний господарський суд є відкритим для ЗМІ та громадськості та намагається якомога краще забезпечити таку комунікацію.
Тому працівники суду взяли участь у щорічному всеукраїнському опитуванні "Медіавідкритість судів України - 2018", підготовленого в межах проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» Громадським об'єднанням "Вектор прав людини" за підтримки програми МАТРА (Посольство Королівства Нідерландів в Україні).
Загалом в опитуванні взяло участь 269 судів України з 674 чинних судів на підконтрольній території України, що становить 40 %.
Питання в опитувальнику стосувались інформації за 2017 та 2018 роки.
Завдяки питанням, поставленим в опитувальнику була змога з’ясувати у який спосіб у судах України проводиться комунікаційна робота, які канали комунікації використовуються, якими є цільові аудиторії комунікації, хто у судах займається цими питаннями, наскільки така робота ефективна та які є можливості її покращити. Методологія поточного дослідження покращена порівняно з попереднім роком, зокрема завдяки низки додаткових досліджень, у яких брали участь як представник (-ці) судів, так і ЗМІ, громадських об’єднань. Опитувальник розширено та доповнено. Наприклад, суттєвою зміною стало включення умови зарахування відповіді до низки запитань ― наявність посилань на публічні ресурси, де розміщена інформація, що вказана у відповіді. Наприклад, кількість заходів, що проводили суди. Також попереднє дослідження стосується таких періодів: повний 2016 рік, січень-серпень 2016 року та аналогічний період у 2017 році. Тому питання в опитувальнику стосувались інформації за 2017–2018 рр., щоб була можливість відслідкувати тенденції у питаннях, які не стали предметом дослідження минулого року або нині досліджувались ґрунтовніше, а також порівняти дані за повні 2017 та 2018 роки. У наступні роки ми продовжимо опитування, що стосуватимуться періодів у календарний рік.