flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Господарські суди очолюють рейтинг довіри бізнес-спільноти

29 квітня 2021, 15:12

Саме такими є висновки дослідження «Судовий індекс», проведеного Європейською бізнес-асоціацією у партнерстві з юридичною фірмою GOLAV.

Сформовані на основі опитування результати свідчать про те, що оцінка судової роботи за останні п'ять років практично не змінилася. Однак, минулоріч до професійних викликів додалися і наслідки пандемії, найчастіше у частині строків розгляду справ та підготовки судових рішень. Втім, це не завадило росту інтегрального показника «Судового індексу» 2020 року (2,50 балів) у порівнянні із показником 2019 року (2,45 балів) за загальною п'ятибальною шкалою.

Рівень довіри до судової системи з боку керівників компаній цьогоріч склав 1,82 бали, а оцінка неупередженості судової системи з боку експертної юридичної спільноти зросла з 2,55 до 2,69 балів. Оцінка факторів організації та діяльності судової системи піднялася у рейтингу з 2,83 балів до 2,98.

У системі проведеного дослідження експерти найкраще оцінюють доступність судових рішень, кваліфікацію та професіоналізм суддів, доступність судового захисту, а найгірше — строки прийняття судових рішень.

Серед факторів негативного впливу на роботу судової системи, бізнесмени найчастіше називають:

  • перевантаженість судів і як наслідок низьку якість судового процесу, тривалість розгляду справи та винесення рішень,
  • стабільність судової системи,
  • неоднозначність законодавства та тривалі затримки судових засідань через незабезпечення суддями графіка розгляду судових справ.

Відтак, за результатами дослідження найвищу оцінку від професійної спільноти отримали господарські суди – 2,59 балів з 5-ти. Друге місце займають загальні суди із показником у 2,47 балів, а на третьому місці розташувалися адміністративні суди із оцінкою 2,42 балів.

 

Довідково:

Судовий Індекс — дослідження, яке проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2013 року для моніторингу та своєчасного виявлення проблемних аспектів у взаємовідносинах між бізнесом та судовою гілкою влади. Він складається з трьох рівнозначних компонентів: оцінка рівня довіри до судової системи керівниками компаній-членів EBА, оцінка неупередженості судової системи, середня оцінка дев’яти факторів організації та діяльності судової системи.

У дослідженні, яке проводилося з 1 до 16 квітня 2021 року, взяли участь 98 юристів членських компаній Асоціації та понад 100 топ-менеджерів компаній.