flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відсутність порушеного права (інтересу) позивача щодо визнання недійсними рішень профспілки. Застосування п.3 ч.1 ст.11 Закону України «Про громадські об’єднання»

05 жовтня 2022, 13:38

Постановою Верховного Суду від 22.09.2022 залишено без змін постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 24.05.2022 у справі № 906/829/21, якою рішення Господарського суду Житомирської області від 28.01.2022 скасовано та прийнято нове, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог.

В даній справі судом апеляційної інстанції встановлено, що позивач Гончаренко Л.В. на момент проведення конференції не була членом громадської організації і рішення про її виключення не оскаржені та не скасовані, суд апеляційної інстанції зазначив про відсутність підстав вважати, що прийнятими рішеннями порушені права та охоронювані законом інтереси позивача.

При цьому, судом апеляційної інстанції також враховано, що, обґрунтовуючи позовні вимоги Гончаренко Л.В. зазначила, що оспорювані рішення правління та позачергової виборної конференції Житомирського обласного осередку "Полісся" Всеукраїнської громадської організації "Кінологічна спілка України" прийняті з порушенням порядку проведення і скликання, що порушує права членів громадської організації. Позовна заява не містить обґрунтування у чому саме полягає порушення прав та інтересів позивача внаслідок прийняття оспорюваних рішень та яким чином вони будуть поновлені внаслідок задоволення позовних вимог. До того ж доказів на підтвердження повноважень представляти права інших членів громадської організації Гончаренко Л.В. не надано.

Підставою касаційного оскарження Гончаренко Л.В. зазначає пункт 3 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України, оскільки вважає, що відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування пункту 3 частини першої статті 11 Закону України “Про громадські об’єднання” у подібних правовідносинах, яким передбачено, що статут громадського об'єднання має містити відомості про порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об'єднанні, права та обов'язки його членів (учасників).

Однак, оскільки Гончаренко Л.В. в межах даної справи не оспорює рішення правління про її виключення, у Верховного Суду відсутні підстави для формування висновку  у цій справі щодо застосування пункту 3 частини першої статті 11 Закону України “Про громадські об’єднання”.

 

З повним текстом постанови Верховного Суду від 22.09.2022 року у справі №906/829/21 можна ознайомитися за посиланням.

 

Суддя, секретар ІІ Судової палати Алла Гудак