До господарського суду звернувся Військовий прокурор в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах - Міноборони та КЕВ м. Хмельницький з позовом до Міськради, у якому (з урахуванням заяви про зміну предмету позову) просив суд визнати недійсним та скасувати в частині рішення сьомого скликання Славутської міської ради Хмельницької області від 27 січня 2017 року № 17.2-16/2017 "Про затвердження документацій із землеустрою, передачу земельних ділянок у власність та користування", зокрема п.п. 8, 8.1. вказаного рішення; визнати право постійного користування земельною ділянкою загальною площею 12,8659 га, що розташована по вул. Військовій, м. Славута Хмельницької області за Міністерством оборони України в особі квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький.
Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 5 листопада 2018 року рішення місцевого господарського суду від 16 травня 2018 року залишено без змін. Суд апеляційної інстанції погодився з висновками суду першої інстанції та зазначив, що спір, який виник внаслідок порушення права суб'єкта господарювання на земельну ділянку, в тому числі й органами державної влади та місцевого самоврядування, є спором про право цивільне і підлягає розгляду за правилами Господарського процесуального кодексу України.
Велика Палата Верховного Суду, підтримавши позицію Північно-західного апеляційного господарського суду у справі № 924/1473/15 та залишивши без змін рішення судів першої та апеляційної інстанцій, зробила висновок щодо заяви про зміну предмета позову:
Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права. Водночас і посилання суду в рішенні на інші норми права, ніж зазначені у позовній заяві, не може розумітися як вихід суду за межі позовних вимог. У зв'язку з цим господарський суд, з'ясувавши у розгляді справи, що сторона або інший учасник судового процесу в обґрунтування своїх вимог або заперечень послалися не на ті норми, що фактично регулюють спірні правовідносини, самостійно здійснює правильну правову кваліфікацію останніх та застосовує у прийнятті рішення саме такі норми матеріального і процесуального права, предметом регулювання яких є відповідні правовідносини.
З повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 25 червня 2019 року у справі № 924/1473/15 можна ознайомитися за посиланнямhttp://reestr.court.gov.ua/Review/83025253.